אמנם בימינו כל ילדה שמגיעה לגיל 12 חוגגת בת מצווה במתכונת זו או אחרת, אבל חשוב להבין שלא תמיד היה מקובל או נהוג לחגוג את האירוע. למעשה חגיגות בת מצווה נהוגות בעולם היהודי רק מאז המאה ה19.

עד אז היו חוגגים רק את המעבר של הבנים מילדות לבגרות. באופן עקרוני על פי ההלכה היהודית גיל 12 ויום הוא הגיל שבו כל אישה מחויבת להתחיל ולקיים את המצוות שמיועדות עבור בנות המין היפה. החגיגות החלו במקביל לתנועה לשוויון האישה וכיום בחברות דתיות מסוימות בנות אפילו עולות לתורה וקוראות בפרשת השבוע במהלך החגיגות. עם זאת, בחוגים החילוניים מציינים את המאורע בצורות שאינן קשורות למצוות הלכה למעשה אלא במסיבה במועדון לכל החברים או באירוע משפחתי.

האירוע המרגש בחיי הילדה הצעירה

אז מדוע חוגגים בת מצווה בימינו? נראה שהעניין הוא לגרום לילדה שלכם להרגיש הכי מיוחדת ליום אחד. כיום נהוג לחגוג למשל ברעיון בת מצווה עם לימוזינה ועם שטיח אדום כדי לגרום לילדה להרגיש כמו הנסיכה של האירוע. מסיבה מוצלחת של בת מצווה יכולה להעלות את הפופולאריות של הילדה לשחקים. אם אתם תוהים מדוע חוגגים בת מצווה, ייתכן והתשובה היא פשוט משום שכולם חוגגים ואין שום סיבה שהילדה שלכם תהיה שונה… מסיבות בת מצווה בימינו נחגגות לרוב באותם מועדוני בת מצווה שערוכים באופן מיוחד לקלוט את החוגגים ולספק להם ערב מהנה והורים רבים מגדילים לעשות ומוסיפים שלל אטרקציות כפי שיפורטו מיד.

אטרקציות לבת מצווה

אז אחרי שהבנו מדוע חוגגים בת מצווה, ניתן לדבר על איך חוגגים בת מצווה. חשוב להתאים את אופי האירוע לאופי הילדה וחברי הכיתה. קיימות אינספור אטרקציות לבת מצווה – אם מדובר על כיתה יצירתית במיוחד, ניתן לערוך מסיבת קריוקי. במידה ומדובר על כיתה של אינדיבידואלים, ניתן להציב ברחבת האירוע משחקים ניידים כגון עמדות סוני פלייסטיישן, שולחנות הוקי אוויר, ביליארד, פינג פונג או כדורגל שולחן. רעיון מקורי וחדשני הוא העמדת תא צילום בו יש תחפושות ומצלמת וידאו והילדים יכולים להשאיר בו ברכות לילדה המאושרת שיישארו איתה למשך שנים רבות.

מוזמנים לקרוא בנוסף: מועדון לבת מצווה בתל אביב

סגירת תפריט